|
X =
Division Champs |
|
|
|
|
|
|
2019 MAC BOYS LACROSSE
FINAL STANDINGS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Division |
|
Overall |
|
|
Division |
|
Overall |
|
|
Division |
|
Overall |
|
|
|
|
FINAL |
Record |
|
Record |
|
FINAL |
Record |
|
Record |
|
|
Record |
|
Record |
|
|
|
|
RED DIVISION |
W |
L |
GB |
W |
L |
|
WHITE DIVISION |
W |
L |
GB |
W |
L |
|
Blue Division |
W |
L |
GB |
W |
L |
|
Independent |
W |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
X - Gr Pt South |
6 |
0 |
|
14 |
5 |
|
X - Dakota |
|
10 |
0 |
|
14 |
4 |
|
X - Port Huron United |
8 |
0 |
|
12 |
2 |
|
|
|
|
Eisenhower |
3 |
3 |
3 |
10 |
9 |
|
L'anse Cr North |
|
8 |
2 |
2 |
13 |
6 |
|
Anchor Bay |
|
5 |
2 |
2.5 |
11 |
7 |
|
Lake Shore |
0 |
8 |
|
|
|
Romeo |
|
2 |
4 |
4 |
7 |
8 |
|
St Clair |
|
5 |
5 |
5 |
6 |
8 |
|
Cousino |
|
4 |
4 |
4.5 |
6 |
5 |
|
|
|
|
Gr Pt North |
1 |
5 |
5 |
5 |
13 |
|
L'anse Creuse |
|
4 |
6 |
6 |
6 |
10 |
|
Utica |
|
2 |
6 |
6 |
6 |
10 |
|
|
|
|
|
|
Stevenson |
|
3 |
7 |
7 |
5 |
9 |
|
Chippewa Valley |
|
0 |
7 |
7.5 |
1 |
11 |
|
|
|
|
|
|
Ford II |
|
|
0 |
10 |
10 |
0 |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
REGULAR
SEASON |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Date |
|
March Results |
|
|
Date |
|
April Results |
|
Date |
|
May Schedule & Results |
|
|
|
|
State Tournament |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DIVISION 1
REGION # 6 |
|
3/20 |
3 |
Novi @ Gr Pt South |
7 |
|
4/6 |
4 |
Port Huron @ Univ Liggett |
8 |
|
5/1 |
5 |
L'ANSE CREUSE @ DAKOTA |
14 |
|
5/15 |
3 |
Troy Athens @ Gr Pt South |
13 |
Regional 1st Round |
|
0 |
Warren Mott/St Hts @ Walled Lake
cent |
18 |
|
4/8 |
1 |
Ford II @ Gr Pt North |
14 |
|
5/2 |
3 |
ROMEO @ GR PT SOUTH |
16 |
|
5/16 |
1 |
Ford II @ Birmingham United |
14 |
|
3/21 |
8 |
Royal Oak Shrine @ Eisenhower |
12 |
|
4/9 |
3 |
Eisnehower @ Rochester Adams |
15 |
|
|
2 |
GR PT NORTH @
EISENHOWER |
7 |
|
5/17 |
2 |
Stevensopn @ Detroit U-D Jesuit |
17 |
|
|
14 |
Romeo @ Royal Oak |
4 |
|
|
8 |
Stevenson @ Chippewa Valley |
7 |
|
|
8 |
ST CLAIR @ L'ANSE CREUSE |
6 |
|
|
|
|
|
|
7 |
Anchor Bay @ L'anse Cr North |
12 |
|
|
7 |
Dakota @ Anchor Bay |
6 |
|
|
6 |
COUSINO @ ANCHOR BAY |
8 |
|
5/22 |
2 |
Gr Pt South @ Birm Brother Rice |
13 |
Regional Semifinals |
|
7 |
Utica @ Gr Pt South (B) |
14 |
|
|
19 |
L'ANSE CR NORTH @ FORD II |
1 |
|
|
5 |
CHIP VALLEY @ PORT HURON |
12 |
|
|
|
|
|
3/22 |
12 |
Gr Pt North @ L'anse Creuse |
2 |
|
|
13 |
Cousino @ Lake Shore |
1 |
|
5/3 |
10 |
Dakota @ Romeo |
4 |
|
|
|
|
|
|
4 |
Gr Pt South @ Northville |
7 |
|
|
9 |
Utica @ Auburn Hills Avondale |
8 |
|
|
3 |
UTICA @ COUSINO |
8 |
|
|
|
DIVISION 1
REGION # 7 |
|
3/23 |
8 |
Canton @ Eisenhower |
6 |
|
4/10 |
11 |
Gr Pt South @ Univ Liggett |
4 |
|
|
4 |
Gr Pt South (B) @ Anchor Bay |
10 |
|
5/14 |
6 |
Chippewa Valley @ Utica |
12 |
Pre Regional |
|
12 |
De La Salle @ L'anse Cr North |
8 |
|
4/11 |
4 |
Gr Pt North @ Univ Detroit Jesuit |
15 |
|
5/4 |
19 |
Lake Orion @ Gr Pt North |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Stevenson @ Utica |
1 |
|
|
13 |
L'anse Cr North @ Romeo |
8 |
|
|
15 |
Gr Pt South @ Divine Child |
0 |
|
5/17 |
10 |
Eisenhower @ Dakota |
8 |
Regional 1st Round |
3/25 |
8 |
Stoney Creek @ Romeo |
10 |
|
13 |
DAKOTA @ L'ANSE CREUSE |
2 |
|
|
16 |
Univ Det Jesuit @ Eisenhower |
2 |
|
5/18 |
10 |
Anchor Bay @ Port Huron |
9 |
|
|
4 |
Dakota @ Troy |
10 |
|
|
5 |
ST CLAIR @ STEVENSON |
6 |
|
|
20 |
DAKOTA @ FORD II |
0 |
|
5/20 |
1 |
Utica @ Lake Orion |
19 |
|
3/26 |
10 |
Clarkston @ Gr Pt South |
9 |
|
|
3 |
COUSINO @ PORT HURON |
8 |
|
|
5 |
West Bloomfield @ L'anse Creuse |
8 |
|
5/20 |
6 |
Romeo @ Lanse Cr North |
14 |
|
|
6 |
Eisenhower @ Walled Lake Northern |
4 |
|
10 |
UTICA @ ANCHOR BAY |
15 |
|
|
11 |
Oxford @ L'anse Cr North |
4 |
|
|
|
|
|
|
12 |
Anchor Bay @ L'anse Creuse |
4 |
|
4/12 |
6 |
Chippewa Valley @ Royal Oak |
12 |
|
|
9 |
Rochester @ Port Huron United |
14 |
|
5/23 |
4 |
Lanse Cr North @ Lake Orion |
17 |
Regional Semifinals |
|
12 |
Bishop Foley @ Utica |
17 |
|
|
12 |
Romeo @ Lapeer |
2 |
|
5/6 |
14 |
GR PT SOUTH @ GR PT NORTH |
5 |
|
5/23 |
8 |
Eisenhower @ Anchor Bay |
4 |
|
3/27 |
5 |
Gr Pt North @ Northville |
9 |
|
4/13 |
13 |
Rochester Adams @ Gr Pt South |
12 |
|
|
15 |
Monroe St Mary's @ Lake Shore |
0 |
|
|
|
|
|
|
4 |
Eisenhower @ Troy |
9 |
|
7 |
Dakota @ Eisenhower |
17 |
|
5/7 |
7 |
ST CLAIR @ DAKOTA |
9 |
|
5/28 |
2 |
Eisenhower @ Lake Orion |
16 |
Regional Finals |
3/28 |
9 |
L'anse Cr North @ Gr Pt North |
8 |
|
|
3 |
L'anse Creuse @
Port Huron |
14 |
|
|
5 |
FORD II @ STEVENSON |
13 |
|
|
|
|
|
|
2 |
Ford II @ Cousino |
7 |
ot |
|
6 |
L'anse Cr North @ Birmingham
United |
15 |
|
|
5 |
CHIP VALLEY @ COUSINO |
6 |
|
|
|
DIVISION 2
REGION # 15 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Utica @ Ford II |
5 |
|
|
1 |
UTICA @ PORT HURON |
12 |
|
5/16 |
9 |
Lanse Creuse @ Gr Pt North |
15 |
Regional 1st Round |
|
|
|
|
|
|
0 |
Lake Shore @ Avondale |
18 |
|
|
2 |
Anchor Bay @ Eisenhower |
14 |
|
5/20 |
5 |
Cousino @ St Clair |
12 |
|
|
|
|
|
4/15 |
1 |
Gr Pt North @ Country Day |
12 |
|
5/9 |
6 |
GR PT NORTH @ ROMEO |
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
GR PT SOUTH @ ROMEO |
3 |
|
|
2 |
EISENHOWER @ GR PT
SOUTH |
12 |
|
5/23 |
9 |
Gr Pt North @ Gr Pte Woods Liggett |
7 |
Regional Semifinals |
|
|
|
|
|
11 |
Stoney Creek @ Chippewa Valley |
3 |
|
|
13 |
L'ANSE CR NORTH @ ST CLAIR |
5 |
|
|
2 |
St Clair @ De La Salle |
16 |
|
|
|
|
|
|
23 |
Brother Rice @ Dakota |
6 |
|
|
1 |
FORD II @ L'ANSE CREUSE |
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4/16 |
1 |
Romeo @ Rochester Adams |
18 |
|
|
3 |
STEVENSON @ DAKOTA |
16 |
|
5/28 |
5 |
Gr Pt North vs De La Salle |
9 |
Regional Finals |
|
|
|
|
|
|
15 |
Eisenhower @ Utica |
3 |
|
|
6 |
ANCHOR BAY @ PORT HURON |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
FORD II @ DAKOTA |
15 |
|
|
10 |
CHIP VALLEY @ UTICA |
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
L'ANSE CREUSE @ ST CLAIR |
11 |
|
5/10 |
14 |
Gr Pt South @ Midland Dow |
13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
STEVENSON @ L'ANSE CR NORTH |
16 |
|
|
3 |
St Clair @ Port Huron |
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
ANCHOR BAY @ COUSINO |
4 |
|
|
8 |
Anchor Bay @ Brighton |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
PORT HURON @
CHIP VALLEY |
3 |
|
5/11 |
19 |
Midland Dow @ Gr Pt North |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Detroit Cass Tech @ Lake Shore |
6 |
|
|
3 |
ROMEO @ EISENHOWER |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4/18 |
5 |
ROMEO @ GR PT NORTH |
7 |
|
|
13 |
Dakota @
Chippewa Valley |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
De La Salle @ Gr Pt South |
12 |
|
|
19 |
L'ANSE CR NORTH @ L'ANSE CREUSE |
11 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
L'ANSE CREUSE @ L'ANSE CR NORTH |
16 |
|
|
13 |
Utica @ Lake Shore |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
STEVENSON @ FORD II |
4 |
|
5/13 |
14 |
Ann Arbor Skyline @ Gr Pt North |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
COUSINO @ CHIP VALLEY |
1 |
|
|
9 |
DAKOTA @ ST CLAIR |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
PORT HURON @
UTICA |
5 |
|
5/14 |
2 |
Gr Pt North @ Bloomfield Hills |
15 |
|
|
|
|
|
|
|
4/20 |
8 |
Gr Pt South @ Troy |
6 |
|
|
11 |
Gr Pt South @ Notre Dame Prep |
9 |
|
|
|
|
|
|
|
4/23 |
10 |
EISENHOWER @ GR PT NORTH |
9 |
OT |
|
10 |
DAKOTA @ L'ANSE CR
NORTH |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
DAKOTA @ STEVENSON |
0 |
|
|
9 |
L'ANSE CREUSE @ STEVENSON |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
ST CLAIR @ L'ANSE CR NORTH |
12 |
|
5/16 |
14 |
L'ANSE CR NORTH @ STEVENSON |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Gr Pt North (B) @ L'anse Creuse |
12 |
OT |
|
Gr Pt North @ Univ Liggett |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
PORT HURON @
ANCHOR BAY |
5 |
|
|
|
Birmingham Groves @ L'anse Creuse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
UTICA @ CHIP VALLEY |
6 |
|
|
10 |
Anchor Bay @ St Clair |
7 |
|
|
|
|
|
|
|
4/24 |
0 |
Lake Shore @ Chelsea |
22 |
|
5/18 |
13 |
ST CLAIR @ FORD II |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
4/25 |
8 |
GR PT NORTH @ GR PT SOUTH |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
L'ANSE CR NORTH @ DAKOTA |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
FORD II @ ST CLAIR |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
STEVENSON @ L'ANSE CREUSE |
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
ANCHOR BAY @ CHIP VALLEY |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4/26 |
5 |
EISENHOWER @ ROMEO |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Bishop Foley @ Lake Shore |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
4/27 |
3 |
Ann Arbor Pioneer @ Gr Pt South |
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
L'anse Cr North @ Eisenhower |
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Romeo @ Troy |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
L'ANSE CREUSE @ FORD II |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Port Huron @ Stevenson |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anchor Bay @ Bay City |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anchor Bay vs W Bloomfield @ Bay
City |
0 |
|
|
|
|
|
|
4/29 |
4 |
COUSINO @ PORT HURON |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4/30 |
6 |
GR PT SOUTH @ EISENHOWER |
2 |
|
|
|
|
|
|
12 |
Romeo @ Rochester |
8 |
|
|
|
|
|
|
0 |
FORD II @ L'ANSE
CR NORTH |
18 |
|
|
|
|
|
|
2 |
STEVENSON @ ST CLAIR |
11 |
|
|
|
|
|
|
9 |
ANCHOR BAY @ UTICA |
6 |
|
|
|
|
|
|
1 |
Lake Shore @ Chippewa Valley |
17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|