2019 MAC Boys Baseball Standings May 20 May 21 May 22 May 23 May 24 May 24 May 25
X = Division Champs C- Co Champs Results Results Schedule Schedule Schedule Blue Water Classic Schedule
FINAL DIVISION Overall Romeo 7 Eisenhower 4 L'anse Cr North Cousino @ Schedule
Red Division W L GB W L @ Oxford 3 Stevenson 8 @ Stevenson Eisenhower Dakota @
X - Romeo 12 3 23 8 Flint TMT
Stevenson 11 4 1 24 6 Lake Orion @ 4 Dakota @ 0 Gr Pt South Stevenson Dakota @
Eisenhower 8 7 4 21 11 Eisenhower 1 Rochester 3 @ Country Day @ Avondale Flint TMT Notre Dame Prep Chippewa Valley
Gr Pt South 8 7 4 13 18 played at Jimmy Johns @ St Clair @ Country Day
Dakota 5 10 7 14 16 Stevenson @ 0 Southfield A & T 2 Anchor Bay
Chippewa Valley 1 14 11 7 21 Brother Rice 8 Chippewa Valley 10 vs Romeo TBD Utica Schools Tour
@ St Clair Eisenhower &
Gr Pt North @ 4 Stevenson
Cranbrook-Kingswood 1 @ Jimmy Johns
Essex Gerber @
White Division W L GB W L L'ANSE CR NORTH 1 L'anse Creuse 12 GR PT NORTH Fraser P H Northern
X - Gr Pt North 12 2   25 2 @ ANCHOR BAY 2 @ Gr Pt South 4 @ ST CLAIR @ Ford II
St Clair 10 4 2 14 8 Croswell-Lexington
Ford II 8 6 4 16 15 Univ Liggett @ 7 ANCHOR BAY @ 1 Notre Dame Prep Marysville @ FORD II @ @ P H Northern Anchor Bay
L'anse Creuse 7 8 5.5 16 16 Gr Pt North 10 L'ANSE CR NORTH 3 @ Ford II L'anse Cr North ANCHOR BAY @ Gr Pt South
Anchor Bay 5 9 7 7 13 TBD
L'anse Cr North 1 14 11.5 6 21 Romeo 7 Gr Pt North @ @ Port Huron Bishop Foley
@ Ford II 4 Cranbrook-Kingswood @ Ford II
TBD
Blue Division W L GB W L PORT HURON 1 PORT HURON 0 Fraser @ @ Port Huron Woods Tower @
X - Marysville 12 3 16 10 @ FRASER 5 @ COUSINO 10 Stoney Creek L'anse Creuse
Utica 10 5 2 18 14 May 25
Cousino 9 5 3 13 9 Utica @ 3 Croswell-Lexington Detroit Western Int Blue Water Classic Romeo
P H Northern 6 9 6 8 12 Oxford 6 @ Marysville @ Cousino Schedule @ Fraser
Port Huron 3 11 8 6 14 game 2
Fraser 4 11 8 10 14 Utica @ 4 Port Huron Eisenhower Croswell-Lexington
Oxford 2 @ Memphis @ Lakeview @ St Clair
Gold Division W L GB W L MARINE CITY @ 6 Warren Mott 1 Utica @ MARINE CITY @ WARREN MOTT Essex Gerber
C - Lakeview 11 4 23 11 WOODS TOWER 1 @ Fraser 6 Rochester Adams WARREN MOTT @ LAKE SHORE @ St Clair
C - Lamphere 11 4 17 10
Marine City 9 5 1.5 12 8 Cranbrook-Kingswood 8 Lamphere Lamphere @ Woods Tower Utica @ D Lutheran HS - Westland Marysville
Warren Mott 8 5 2 18 8 @ Lake Shore 17 @ Avondale Troy Athens @ Algonac Lakeview H @ P H Northern @ Novi
Lake Shore 4 10 6.5 8 20
Woods Tower 0 15 11 2 25 Lakeview 5 Lake Shore @ 3 Notre Dame Prep
@ Rochester 4 Everest Collegiate 0 @ P H Northern
Silver Division W L GB W L Detroit Edison 1 Lakeview @ 3 CLAWSON @ Ferndale @ Center Line @ D TBD
X - Clawson 10 1   21 7 @ Lamphere 2 Notre Dame Prep 8 STERLING HTS Lamphere Oakland Christian H @ Port Huron
South Lake 8 4 2.5 14 10
Sterling Hts 7 4 3 13 13 Cousino @ 12 New Haven @ Woods Tower South Lake Royal Oak TBD Royal Oak Shrine
Roseville 2 10 8.5 2 14 Sterling Hts 0 Sterling Hts @ Roseville @ M L King @ Clawson @ Port Huron @ South Lake
Center Line 2 10 8.5 10 12
Royal Oak Shrine 1 Lincoln @ Center Line
@ Clawson 3 Center Line @ Hamtramck
Bronze Division W L GB W L Bloom Hills Roeper 5 Fitzgerald 4
X - Madison 12 1 12 1 @ South Lake 15 @ Hamtramck 1
Clintondale 11 4 2 13 8
Fitzgerald 9 6 4 14 8 CLINTONDALE 13
New Haven 7 7 5.5 7 9 @ LINCOLN 4
Lincoln 3 10 9 3 13 game 2
Eastpointe 0 14 12.5 0 14 CLINTONDALE 6
@ LINCOLN 5
MADISON @ 18
EASTPOINTE 0
Center Line
@ New Haven