2018 BOYS SOCCER STATE REGIONALS RESULTS
Oct 23 SemiFinals RESULTS Regional Finals
               
Reg # 3 Eisenhower - s/o 2
Utica Ford Utica Ford 1 Eisenhower  1 ALL MAC TEAMS HAVE
 
Berkley 1 De La Salle 2 BEEN ELIMATED
De La Salle - s/o 2
               
Reg # 10 Clawson 1
Williamston Brooklyn Columbia Central 2 Brooklyn Columbia Central 1
Lansing Catholic 0 Grosse Ile 7
Grosse Ile 3
               
Reg # 15 Genesee Christian 2
Lansing New Haven  1 Genesee Christian 4
Christian Bloomfield Hills Roeper 2 Bloomfield Hills Roeper 1
Bad Axe 1
2018 BOYS SOCCER STATE DISTRICT RESULTS
Oct 15 QuarterFinals Oct 17 SemiFinals District Finals
Division 1 Grosse Pointe South  1 2 ot's
# 8  HOST Dearborn-Fordson  3 Dearborn-Fordson  3 Finals Oct 20 at 6 pm
 
Detroit-Western International  0 Dearborn  5 Dearborn 
Dearborn Dearborn  4
Detroit-Cass Technical  0
Dearborn-Edsel Ford  2 Dearborn-Edsel Ford  0 Detroit-U of D Jesuit 
Detroit-U of D Jesuit  4 Detroit-U of D Jesuit  2
Grosse Pointe North  1
               
# 10  HOST Stevenson  0
Troy Athens @ Utica Ford 1 Utica Ford 3
Warren Mott @ 2 Warren Mott  1 Utica Ford 1
Sterling Heights  0
ot
Warren-Cousino  0 Utica @ 0 Troy-Athens  0
@ Troy-Athens  5 Troy-Athens  2
               
# 11  HOST Lakeview @ 1
Lake Shore Lake Shore  2 Lake Shore  2
Roseville @ 0 Chippewa Valley  6 Chippewa Valley  1
Chippewa Valley  7
De La Salle @ 8 De La Salle 7 De La Salle 2
L'Anse Creuse  0 Fraser  1
               
# 12  HOST Dakota  1
L'anse Cr North @ Romeo - s/o 2  Romeo 0
Eisenhower  13 Eisenhower  1 Eisenhower  4
@ Port Huron  0
P H Northern @ 0 Anchor Bay @ 1 L'Anse Creuse North  1
L'Anse Creuse North  3 L'Anse Creuse North  3
               
Division 2 Warren Woods-Tower  2
# 23  HOST @ Hazel Park  1 Warren Woods-Tower  1
South Lake Center Line  1 Hamtramck 3 Hamtramck 6
@ Hamtramck  6
Warren-Fitzgerald  4 Warren-Fitzgerald  9 Warren-Fitzgerald  0
@ South Lake  1 Eastpointe  1
               
# 24  HOST Ferndale  3 Ferndale @ 1
Farmington Redford-Thurston  0 Farmington  6 Farmington  1
Detroit Country Day  3 Detroit Country Day  2
@ Lamphere  0
               
# 26  HOST Ortonville-Brandon  5
North Branch @ Marysville  1 Ortonville-Brandon  7
Armada  0 North Branch  0 Ortonville-Brandon  2
North Branch  1
Goodrich @ 8 Goodrich 8 Goodrich 3
Croswell-Lexington  0 St Clair  0
               
Division 3 Detroit-Frontier Int Acad 8
# 40  HOST Dearborn-Advanced Tech Acad 0 Detroit-Frontier Int Acad 4
Livonia Dearborn Heights-Star Int Acad 8 Dearborn Heights-Star Int Acad 2 Detroit-Frontier Int Acad 1
Clarenceville Detroit-Jalen Rose 0
Detroit-University Prep Acad 0 Clawson @ 7 Clawson 5
@ Clawson  14 Livonia-Clarenceville  1
               
# 41  HOST Marine City  0
Imlay City @ Richmond  8 Richmond 1
Yale @ 4 Yale 0 Richmond 0
Capac  1
Lutheran North 2 Lutheran North 8 Lutheran North 7
@ Imlay City 1 Almont  0
               
Division 4 Austin Catholic  0 Kimball Landmark Academy 0
# 58  HOST Kimball Landmark Academy 6 Memphis  5 Memphis @ 3
New Haven Dryden @ 0 New Haven  4
New Haven  8