2018-2019 M A C
 
CHEER ALIGNMENT December 12 Results
Red Division MAC Crossover # 1 Division Round 1 PEN Round 2 PEN SubTotal Round 3 PEN Total Place
Cousino Dakota Division 1 232.5 0 225.52 0 458.02 311.3 0 769.32 1
Dakota Cousino Division 1 231.1 0 216.66 0 447.76 316.9 0 764.66 2
Eisenhower Eisenhower Division 1 229.3 0 223.86 0 453.16 307.5 0 760.66 3
L'Anse Cr North Utica Division 1 213.3 0 208.06 0 421.36 275.6 0 696.96 4
Stevenson Lake Shore Division 2 218.3 0 206.22 0 424.52 260.6 0 685.12 5
Utica Ford LAnse Creuse Division 1 215.1 0 197.66 10 402.76 0 0 402.76 6
White Division MAC Crossover # 2
Anchor Bay Stevenson Division 1 236.6 0 225.16 8 453.76 313.2 0 766.96 1
Lake Shore Romeo Division 1 219.8 0 190.80 0 410.60 280.6 0 691.20 2
L'Anse Creuse LAnse Creuse Division 1 215.5 0 195.28 0 410.78 261.2 8 663.98 3
Romeo St Clair Division 2 210.1 0 179.40 8 381.50 256.1 0 637.60 4
St. Clair Utica Ford Division 1 210.9 0 178.14 8 381.04 246.7 16 611.74 5
Utica Anchor Bay Division 1 214.4 0 173.08 16 371.48 253.9 16 609.38 6
Blue Division MAC Crossover # 3
Fraser Warren Mott Division 1 219.1 0 202.96 0 422.06 292.9 0 714.96 1
Gr Pt South Grosse Pointe South Division 1 209.5 0 185.64 8 387.14 263.8 0 650.94 2
Lamphere Grosse Pointe North Division 1 200.2 0 172.06 0 372.26 228.8 8 593.06 3
Port Huron Chippewa Valley Division 1 191.3 0 166.10 0 357.40 224.3 0 581.70 4
Roseville Lakeview Division 1 190.3 0 161.00 14 337.30 195.1 8 524.40 5
Warren Mott
Gold Division MAC Crossover # 4
Chippewa Valley Marine City Division 3 216.4 0 190.10 0 406.50 287.5 0 694.00 1
Clawson Port Huron Division 1 220.9 0 197.16 0 418.06 271.9 0 689.96 2
Gr Pt North Marysville Division 2 215.0 0 194.08 0 409.08 248.9 8 649.98 3
Lakeview New Haven Division 4 200.2 0 181.94 18 364.14 259.3 8 615.44 4
Marine City Fraser Division 2 207.5 0 180.82 8 380.32 239.5 16 603.82 5
Marysville Port Huron Northern Division 2 198.5 0 165.58 16 348.08 0 0 348.08 6
Silver Division MAC Crossover # 5
East Detroit Madison Heights Lamphere Division 3 195.1 0 169.36 0 364.46 256.0 0 620.46 1
New Haven Clawson Division 3 200.7 0 167.64 0 368.34 216.2 0 584.54 2
Port H Northern Roseville Division 1 187.5 0 146.50 10 324.00 259.1 0 583.10 3
Sterling Heights Sterling Heights Division 1 183.8 0 161.64 10 335.44 245.6 0 581.04 4
Woods Tower Eastpointe Division 2 167.5 4 143.20 0 306.70 179.2 2 483.90 5
Warren Woods Tower Division 2 177.4 0 0 0 177.40 0 0 177.40 6
MAC Red Division Meet # 1 Stevenson Division 1 238.8 0 231.22 0 470.02 313.9 0 783.92 1
Jan 9 @ Cousino Eisenhower Division 1 233.3 0 229.12 0 462.42 319.8 0 782.22 2
Dakota Division 1 235.0 0 226.74 0 461.74 317.1 0 778.84 3
Cousino Division 1 234.3 0 222.34 0 456.64 316.2 0 772.84 4
LAnse Creuse North Division 1 221.2 0 210.80 8 424.00 265.3 16 673.30 5
Utica Ford Division 1 206.2 0 174.18 10 370.38 275.8 0 646.18 6
MAC White Division Meet # 1 Romeo Division 1 222.3 0 206.88 0 429.18 311.6 0 740.78 1
Jan 9 @ Anchor Bay Utica Division 1 222.9 0 207.46 0 430.36 302.4 0 732.76 2
Anchor Bay Division 1 219.5 0 203.76 8 415.26 281.6 0 696.86 3
LAnse Creuse Division 1 216.3 0 202.82 18 401.12 291.4 0 692.52 4
Lake Shore Division 2 221.6 0 206.60 0 428.20 267.7 6 689.90 5
St Clair Division 2 220.3 0 196.52 8 408.82 276.7 0 685.52 6
MAC Blue Division Meet # 1 Warren Mott Division 1 224.9 0 211.86 0 436.76 304.2 0 740.96 1
Jan 9 @ Fraser Fraser Division 1 217.8 0 211.02 10 418.82 292.5 0 711.32 2
Port Huron Division 1 226.2 2 198.88 0 423.08 285.3 2 706.38 3
Grosse Pointe South Division 1 215.7 0 195.16 0 410.86 278.0 0 688.86 4
Lamphere Division 3 207.2 0 186.06 0 393.26 270.8 0 664.06 5
Roseville Division 1 194.0 0 169.86 10 353.86 245.0 8 590.86 6
MAC Gold Division Meet # 1 Marysville Division 2 212.25 0 191.76 0 404.01 251.55 0 655.56 1
Jan 9 @ Chippewa Valley Marine City Division 3 209.10 0 183.63 0 392.73 260.10 0 652.83 2
Lakeview Division 3 210.90 0 179.07 18 371.97 250.20 0 622.17 3
Clawson Division 1 194.85 0 173.94 0 368.79 247.35 0 616.14 4
Chippewa Valley Division 1 203.10 0 169.14 0 372.24 230.25 0 602.49 5
Grosse Pointe North Division 1 183.15 0 167.16 0 350.31 218.10 0 568.41 6
MAC Silver Division Meet # 1
Jan 10 @ Eastpointe
MAC Red Division Meet # 2
Jan 23 @ Eisenhower
MAC White Division Meet # 2
Jan 24 @ L'anse Creuse
MAC Blue Division Meet # 2
Jan 24 @ Gr Pte South
MAC Gold Division Meet # 2
Jan 24 @ Clawson
MAC Silver Division Meet # 2
Jan 24 @ New Haven
MAC Red Division Meet # 3
Feb 6 @ Utica Ford
MAC White Division Meet # 3
Feb 7 @ Lake Shore
MAC Blue Division Meet # 3
Feb 7 @ Lamphere
MAC Gold Division Meet # 3
Feb 7 @ Gr Pte Nortyh
MAC Silver Division Meet # 3
Feb 7 @ Port Huron Northern
DISTRICTS
No. 3-1 Warren Mott 
Saturday, February 16th 10 a.m.
Chippewa Valley   
Fraser   
Grosse Pointe North   
Grosse Pointe South   
L'Anse Creuse   
Macomb-Dakota   
L'Anse Creuse North   
Roseville   
St Clair Shores-Lakeview   
Sterling Heights   
Utica Ford
Stevenson   
Warren Mott   
Warren-Cousino   
No. 4-1 Rochester Hills-Stoney Creek 
Saturday, February 16th 10 a.m.
Berkley   
*Birmingham-Seaholm   
Bloomfield Hills   
Eisenhower   
Livonia-Stevenson   
Oak Park   
Rochester Hills-Rochester   
Rochester Hills-Stoney Creek   
Rochester-Adams   
Royal Oak   
Southfield HS for the Arts & Technology  
Troy   
Troy-Athens   
Utica   
No. 6-1 Lake Orion 
Saturday, February 16th 10 a.m.
Anchor Bay   
Davison   
Flint-Carman-Ainsworth   
Grand Blanc   
Lake Orion   
Lapeer   
Midland   
Midland-HH Dow   
Oxford   
Port Huron   
Port Huron Northern   
Romeo   
Saginaw-Heritage
No. 9-2 St Clair Shores-Lake Shore 
Saturday, February 16th 10 a.m.
Allen Park   
Dearborn-Divine Child   
Eastpointe    
Hazel Park   
Lake Shore   
Lincoln Park   
Melvindale   
Redford Union   
River Rouge
Walled Lake Western   
Warren Woods-Tower 
No. 10-2 Linden 
Greg Durkac, Athletic Director
Saturday, February 16th 10 a.m.
Auburn Hills-Avondale   
Bay City-Central   
Bay City-John Glenn   
Clio   
Fenton   
Flint-Kearsley   
Flushing   
Holly   
Linden   
Marysville   
Ortonville-Brandon   
St Clair   
Swartz Creek
No. 15-3 Yale 
Kim Deland, Athletic Director
Friday, February 15th 6 p.m.
Algonac     
Armada   
Clawson   
Croswell-Lexington   
Goodrich   
Imlay City   
Macomb-Lutheran North  
Madison Heights-Lamphere   
Marine City   
North Branch   
Pontiac-Notre Dame Prep
Richmond   
Yale   
No. 22-4 Vassar 
William Germain, Athletic Director
Saturday, February 16th 4 p.m.
Brown City   
Burton-Bentley   
Capac   
Clarkston-Everest Collegiate   
Dryden   
Laingsburg   
Memphis    
Montrose Hill-McCloy   
New Haven   
Oscoda   
Otisville-LakeVille Memorial   
Sandusky   
Sanford-Meridian Early College   
St Charles   
Vassar