MACOMB AREA CONFERENCE 2014 BOYS FOOTBALL STANDINGS October 24 Schedule Next Week Schedule
X = Division Champs C = Co Champs DIVISION OVERALL
DIVISION STANDINGS OFF DEF OVERALL RECORDS OFF DEF Oct 26 Selection Sunday on
FINAL Red Division W L GB PF PA AVERAGES W L PF PA AVERAGES Gr Pt South @ Dakota Fox Sports Detroit at 7 pm
X - Dakota 4 1 166 81 33.2 16.2 6 2 263 131 32.9 16.4
Stevenson 3 2 1 105 52 21.0 10.4 6 2 179 72 22.4 9.0 Anchor Bay @ Chippewa Valley
Eisenhower 3 2 1 94 80 18.8 16.0 5 3 177 127 22.1 15.9
Chippewa Valley 2 3 2 149 125 29.8 25.0 5 3 288 207 36.0 25.9
 Warren Mott 2 3 2 108 163 21.6 32.6 4 4 201 227 25.1 28.4
L'anse Cr North 1 4 3 74 195 14.8 39.0 3 5 204 321 25.5 40.1
FINAL White Division W L GB PF PA AVERAGES W L PF PA AVERAGES
C - Port Huron 4 1 138 67 27.6 13.4 6 2 222 110 27.8 13.8 Eisenhower @ Romeo
C - Romeo 4 1 115 42 23.0 8.4 5 3 189 105 23.6 13.1
Gr Pt South 3 2 1 129 96 25.8 19.2 4 4 184 146 23.0 18.3 Stevenson @ Utica
Utica Ford 2 3 2 62 95 12.4 19.0 4 4 147 157 18.4 19.6
Anchor Bay 1 4 3 36 119 7.2 23.8 2 6 153 236 19.1 29.5 Warren Mott @ Utica Ford
Utica 1 4 3 57 118 11.4 23.6 2 6 119 198 14.9 24.8
 
FINAL Blue Division W L GB PF PA AVERAGES W L PF PA AVERAGES
X - Cousino 5 0 151 83 30.2 16.6 5 3 187 165 23.4 20.6 L'anse Cr North @ L'anse Creuse
Gr Pt North 4 1 1 148 77 29.6 15.4 5 3   189 168 23.6 21.0
Fraser 3 2 2 145 114 29.0 22.8 5 3 229 198 28.6 24.8 Sterling Hts @ Fraser
Roseville 2 3 3 96 120 19.2 24.0 3 5 179 211 22.4 26.4
L'anse Creuse 1 4 4 74 158 14.8 31.6 1 7 108 282 13.5 35.3 St Clair @ Gr Pt North
Lakeview 0 5 5 73 135 14.6 27.0 2 6 164 238 20.5 29.8
FINAL Gold Division W L GB PF PA AVERAGES W L PF PA AVERAGES Cousino @ Marine City
X - Marine City 5 0 189 83 37.8 16.6 8 0 358 153 44.8 19.1 October 17 Results
Woods Tower 3 2 2 150 98 30.0 19.6 6 2 243 139 30.4 17.4 Roseville @ Woods Tower 31 EISENHOWER @ WARREN MOTT -2 ot's 24
St Clair 3 2 2 135 130 27.0 26.0 6 2 231 206 28.9 25.8 53 CHIPPEWA VALLEY @ L'ANSE CR NORTH 13
Marysville 3 2 2 150 103 30.0 20.6 5 3 231 182 28.9 22.8 Port Huron @ P H Northern 12 DAKOTA @ STEVENSON 19
P H Northern 1 4 4 105 223 21.0 44.6 3 5 215 304 26.9 38.0 30 ROMEO @ ANCHOR BAY 0
Sterling Hts 0 5 5 111 203 22.2 40.6 1 7 183 313 22.9 39.1 Lakeview @ Marysville 28 PORT HURON @ UTICA 21
FINAL Silver Division W L GB PF PA AVERAGES W L PF PA AVERAGES 14 UTICA FORD @ GR PT SOUTH 17
X - Madison 5 0 219 62 43.8 12.4 7 1   283 91 35.4 11.4 Lamphere @ Lake Shore 53 GR PT NORTH @ LAKEVIEW 27
Fitzgerald 3 2 2 145 129 29.0 25.8 5 3 234 159 29.3 19.9 21 L'ANSE CREUSE @ FRASER 49
East Detroit 3 2 2 141 172 28.2 34.4 4 4   216 248 27.0 31.0 Madison @ Walled Lake Western 36 MARYSVILLE @ ST CLAIR 21
Lake Shore 2 3 3 87 162 17.4 32.4 4 4 194 230 24.3 28.8 39 MARINE CITY @ WOODS TOWER 14
Clintondale 1 4 4 96 105 19.2 21.0 3 5 184 154 23.0 19.3 Mt Clemens @ Clintondale - Oct 25 48 STERLING HTS @ P H NORTHERN 54
South Lake 1 4 4 105 163 21.0 32.6 2 6   172 296 21.5 37.0 26 CLINTONDALE @ FITZGERALD 28
FINAL Bronze Division W L GB PF PA AVERAGES W L PF PA AVERAGES Clawson @ East Detroit 35 EAST DETROIT @ LAKE SHORE 28
X - Clawson 5 0 160 107 32.0 21.4 5 3 225 245 28.1 30.6 42 MADISON @ SOUTH LAKE 22
Mt Clemens 4 1 1 177 124 35.4 24.8 4 4 239 238 29.9 29.8 Fitzgerald @ Lincoln 14 CLAWSON @ NEW HAVEN 13
Center Line 2 3 3 153 119 30.6 23.8 2 6 186 244 23.3 30.5 20 LAMPHERE @ LINCOLN 36
Lamphere 2 3 3 149 172 29.8 34.4 2 6 197 264 24.6 33.0 South lake @ New Haven October 18 Results
Lincoln 1 4 4 77 145 15.4 29.0 1 7 107 244 13.4 30.5 31 COUSINO @ ROSEVILLE 14
New Haven 1 4 4 62 111 12.4 22.2 1 7 107 222 13.4 27.8 Lutheran HS Westland @ Center Line - Oct 25 49 MT CLEMENS @ CENTER LINE 24