2021 MACOMB AREA CONFERENCE BOYS FOOTBALL SCHEDULES
Week # RED CHIPPEWA VALLEY DAKOTA EISENHOWER GR PT SOUTH ROMEO STEVENSON
1 Aug 26 Det Cath Central @ Wayne St Brother Rice @ Lake Orion @ Detroit Renaissance @ Oxford (8-27) @ Rockford
2 Sept 2 Ford II @ Anchor Bay L'anse Cr North @ Lakeview Warren Mott Utica
3 Sept 10 EISENHOWER ROMEO @ CHIP VALLEY STEVENSON @ DAKOTA @ GR PT SOUTH
4 Sept 17 @ DAKOTA CHIP VALLEY STEVENSON @ ROMEO GR PT SOUTH @ EISENHOWER
5 Sept 24 @ ROMEO @ STEVENSON @ GR PT SOUTH EISENHOWER CHIP VALLEY DAKOTA
6 Oct 1 STEVENSON GR PT SOUTH ROMEO @ DAKOTA @ EISENHOWER @ CHIP VALLEY
7 Oct 8 @ GR PT SOUTH EISENHOWER @ DAKOTA CHIP VALLEY @ STEVENSON ROMEO
8 Oct 15 Utica @ L'anse Cr North Anchor Bay @ Warren Mott P H Northern @ Ford II
9 Oct 22 @ Oxford @ Roseville West Bloomfield Gr Pt North @ Anchor Bay @ Birmingham Groves
Week # WHITE ANCHOR BAY FORD II LAKEVIEW L'ANSE CR NORTH UTICA WARREN MOTT
1 Aug 26 @ A Arbor Pioneer (8-27) @ Temperance Bedford (8-27) @ Dearborn Crestwood @ Rochester L'anse Creuse @ Detroit Mumford (8-27)
2 Sept 2 Dakota @ Chippewa Valley Gr Pt South @ Eisenhower @ Stevenson @ Romeo
3 Sept 10 WARREN MOTT L'ANSE CR NORTH @ UTICA @ FORD II LAKEVIEW @ ANCHOR BAY
4 Sept 17 @ FORD II ANCHOR BAY @ WARREN MOTT UTICA @ L'ANSE CR NORTH LAKEVIEW
5 Sept 24 @ UTICA @ WARREN MOTT L'ANSE CR NORTH @ LAKEVIEW ANCHOR BAY FORD II
6 Oct 1 LAKEVIEW UTICA @ ANCHOR BAY WARREN MOTT @ FORD II @ L'ANSE CR NORTH
7 Oct 8 L'ANSE CR NORTH @ LAKEVIEW FORD II @ ANCHOR BAY WARREN MOTT @ UTICA
8 Oct 15 @ Eisenhower Stevenson @ St Clair Dakota @ Chippewa Valley Gr Pt South
9 Oct 22 Romeo Clarkston Lake Shore L'anse Creuse @ Sterling Hts Detroit Western International
Week # BLUE FRASER LAKE SHORE L'ANSE CREUSE PORT HURON P H NORTHERN STERLING HTS
1 Aug 26 Holly Ypsilanti Lincoln @ Utica @ Stoney Creek Marysville @ Lamphere
2 Sept 2 Cousino @ St Clair Roseville Woods Tower @ Eastpointe @ Gr Pt North
3 Sept 10 @ P H NORTHERN L'ANSE CREUSE @ LAKE SHORE @ STERLING HTS FRASER PORT HURON
4 Sept 17 PORT HURON @ P H NORTHERN STERLING HTS @ FRASER LAKE SHORE @ L'ANSE CREUSE
5 Sept 24 @ LAKE SHORE FRASER @ PORT HURON L'ANSE CREUSE @ STERLING HTS P H NORTHERN
6 Oct 1 STERLING HTS @ PORT HURON P H NORTHERN LAKE SHORE @ L'ANSE CREUSE @ FRASER
7 Oct 8 @ L'ANSE CREUSE @ STERLING HTS FRASER @ P H NORTHERN PORT HURON LAKE SHORE
8 Oct 15 Gr Pt North Eastpointe @ Woods Tower Roseville @ Romeo @ Cousino
9 Oct 22 Royal Oak @ Lakeview @ L'anse Cr North @ Warren Mich Collegiate Cousino Utica
Week # GOLD COUSINO EASTPOINTE GR PT NORTH ROSEVILLE ST CLAIR WOODS TOWER
1 Aug 26 Fitzgerald River Rouge @ Wayne St(8-28) Detroit U-D Jesuit @ Monroe @ Marine City (8-27) Zeeland East
2 Sept 2 @ Fraser P H Northern Sterling Hts @ L'anse Creuse Lake Shore @ Port Huron
3 Sept 10 @ EASTPOINTE COUSINO @ WOODS TOWER ST CLAIR @ ROSEVILLE GR PT NORTH
4 Sept 17 WOODS TOWER @ ST CLAIR ROSEVILLE @ GR PT NORTH EASTPOINTE @ COUSINO
5 Sept 24 ROSEVILLE @ WOODS TOWER ST CLAIR @ COUSINO @ GR PT NORTH EASTPOINTE
6 Oct 1 @ ST CLAIR GR PT NORTH @ EASTPOINTE WOODS TOWER COUSINO @ ROSEVILLE
7 Oct 8 @ GR PT NORTH @ ROSEVILLE COUSINO EASTPOINTE @ WOODS TOWER(10-9) ST CLAIR (10-9) H C
8 Oct 15 Sterling Hts @ Lake Shore @ Fraser @ Port Huron Lakeview L'anse Creuse
9 Oct 22 @ P H Northern Center Line @ Gr Pt South Dakota @ Marysville @ Detroit U-D Jesuit
Week # SILVER CLINTONDALE FITZGERALD HAZEL PARK MADISON MARINE CITY MARYSVILLE
1 Aug 26 @ Richmond @ Cousino Southfield Bradford Academy @ Royal Oak Shrine St Clair (8-27) @ P H Northern
2 Sept 2 @ Clawson Lamphere Lincoln @ New Haven @ South Lake Center Line
3 Sept 10 FITZGERALD @ CLINTONDALE @ MADISON HAZEL PARK MARYSVILLE @ MARINE CITY
4 Sept 17 MADISON MARINE CITY @ MARYSVILLE @ CLINTONDALE @ FITZGERALD HAZEL PARK
5 Sept 24 @ MARINE CITY @ HAZEL PARK FITZGERALD MARYSVILLE CLINTONDALE @ MADISON
6 Oct 1 @ MARYSVILLE MADISON (10-2) MARINE CITY @ FITZGERALD (10-2) @ HAZEL PARK CLINTONDALE
7 Oct 8 HAZEL PARK @ MARYSVILLE @ CLINTONDALE @ MARINE CITY MADISON FITZGERALD
8 Oct 15 @ New Haven Center Line South Lake Clawson @ Lincoln @ Lamphere
9 Oct 22 Grosse Ile Lincoln Lamphere Detroit Henry Ford Notre Dame Prep St Clair
Week # BRONZE CENTER LINE CLAWSON LAMPHERE LINCOLN NEW HAVEN SOUTH LAKE
1 Aug 26 Det Voyageur Armada (8-27) Sterling Hts Algonac @ Capac Lutheran North (8-27)
2 Sept 2 @ Marysville Clintondale @ Fitzgerald @ Hazel Park Madison Marine City
3 Sept 10 SOUTH LAKE @ LAMPHERE CLAWSON NEW HAVEN @ LINCOLN @ CENTER LINE
4 Sept 17 @ NEW HAVEN SOUTH LAKE @ LINCOLN LAMPHERE CENTER LINE @ CLAWSON
5 Sept 24 CLAWSON @ CENTER LINE NEW HAVEN @ SOUTH LAKE @ LAMPHERE LINCOLN
6 Oct 1 LAMPHERE LINCOLN @ CENTER LINE @ CLAWSON @ SOUTH LAKE NEW HAVEN
7 Oct 8 @ LINCOLN @ NEW HAVEN SOUTH LAKE CENTER LINE CLAWSON @ LAMPHERE
8 Oct 15 @ Fitzgerald @ Madison Marysville Marine City Clintondale @ Hazel Park
9 Oct 22 @ Eastpointe @ Garden City @ Hazel Park @ Fitzgerald @ G Woods Univ Liggett Detroit Southeastern