MAC GIRLS BASKETBALL 2019  REGIONALS SCHEDULES & RESULTS
REGIONALS SEMIFINALS REGIONALS FINALS QUARTERFINALS
Host School MARCH 11 RESULTS MARCH 13 MARCH 19
Reg # 7 Grosse Pointe North  60
Southfield Birmingham Marian 48 Grosse Pointe North  36 Lakeview 
Arts & Tech Cousino 30 Southfield Arts & Tech 67 Southfield Arts & Tech
Southfield Arts & Tech 67
               
Reg # 8 Chippewa Valley  34
Dakota Port Huron Northern  49 Port Huron Northern  37
Utica  26 Lakeview  46
Lakeview  46
               
Reg # 15 Detroit Univ Prep 49
Livonia Center Line  55 Center Line  21
Clarenceville Detroit Communication 20 Detroit Edison 65
Detroit Edison 82
               
Reg # 16 Goodrich 56
Detroit St Clair  31 Goodrich 50
Country Day Pontiac-Notre Dame Prep 53 Pontiac-Notre Dame Prep 47
Croswell-Lexington  46
               
Reg # 23 Royal Oak-Shrine Catholic  44
Marlette Brown City 22 Royal Oak-Shrine Catholic  52
Detroit Jalen Rose 7 New Haven 27
New Haven 61
MAC GIRLS BASKETBALL 2019  DISTRICT RESULTS
Host School DISTRICTS DISTRICT SEMIFINALS DISTRICT FINALS
DIVISION 1 MARCH 4 RESULTS MARCH 6 RESULTS MARCH 8 RESULTS
District # 6 Romeo  42 Romeo  30
Lake Orion Lake Orion  33 Rochester-Adams  33 Rochester-Adams  61
Waterford Kettering  47 Waterford Kettering  52 Waterford Kettering  69
Oxford  37 Clarkston  37
           
District # 26 Grosse Pointe South  66
Gr Pt North Detroit-East English Village 42 Grosse Pointe South  25
Hamtramck  21 Eastpointe  17 @ Grosse Pointe North  42
Eastpointe  56 Grosse Pointe North  58
               
District # 27 Warren Woods-Tower  19
Cousino Warren-Fitzgerald  39 Warren-Fitzgerald  22
Warren Mott  35 Warren Regina 29 @ Cousino 59
@ Cousino 56 @ Cousino 58
               
District # 29 Eisenhower  52 ot
Utica Troy  61 Troy @ 48
Stoney Creek  30 Rochester  18 Utica  55
@ Utica  37 @ Utica  37
               
District # 30 Ford II 30
Troy Athens
Troy-Athens  29 Ford II 36
Stevenson  28 Chippewa Valley  43 Chippewa Valley  39
Chippewa Valley  33 Sterling Heights  29
               
District # 31 Roseville  21 Fraser  45
Lakeview  Fraser  34 L'Anse Creuse  34 Fraser @ 25
Lake Shore  13 Lakeview  32
@ Lakeview  52
               
District # 32 Port Huron Northern  34 Port Huron Northern  58
Lanse Cr North Port Huron  31 Dakota  50 Port Huron Northern  50
Anchor Bay @ 51 @ L'Anse Creuse North  38
L'Anse Creuse North  55
               
DIVISION 2 Detroit-Denby Tech & Prep  36 Detroit-Osborn  38
District # 59 Harper Woods  50 Harper Woods  42 Harper Woods  16
Harper Woods  Detroit Edison 99 Detroit Edison 79 Detroit Edison 78
South Lake 23 Chandler Park Academy 49
               
District # 60 Warren-Lincoln  48 Warren-Lincoln  44
Hazel Park
Ferndale-University  25 Ferndale  41 Warren-Lincoln  25
Center Line  58 Center Line  52 Center Line  44
@ Hazel Park  24 Lamphere  18
               
District # 61 Detroit Country Day  63 Detroit Country Day  76
Notre Dame Prep Pontiac  35 Cranbrook Kingswood  46 Detroit Country Day  @ 59
Clawson @ 40 Wixom St. Catherine @ 43 Pontiac-Notre Dame Prep 71
Pontiac-Notre Dame Prep 59 Pontiac-Notre Dame Prep 47
               
District # 63 Croswell-Lexington  45
Armada Almont  18 Croswell-Lexington  58
Marysville  54 Marysville  50 Marysville  46
Armada  52 Yale  33
               
District # 64 Macomb-Lutheran North 39
Richmond @ Richmond  25 Macomb-Lutheran North 38
Algonac  31 Marine City  38 St Clair  46
Marine City  60 St Clair  40
               
DIVISION 3 Grosse Pte Woods-University Liggett  34
District # 90 Warren-Michigan Collegiate  30 Grosse Pte Woods-University Liggett  12
Royal Oak Madison @ 6 Bishop Foley Catholic @ 21 @ Royal Oak-Shrine Catholic  58
Shrine Catholic  Royal Oak-Shrine Catholic  64 Royal Oak-Shrine Catholic  38
               
District # 91 Bloomfield Hills Academy of the Sacred Heart 25 New Haven @ 41
Clintondale  New Haven 58 Clintondale  33 New Haven 39
Mt Clemens  24 Lutheran Northwest  52 Lutheran Northwest  32
Lutheran Northwest  64 Pontiac Academy for Excellence 7