2018 MAC BOYS LACROSSE FINAL STANDINGS
  X - Division Champs Division Overall Division Overall Division Overall
Record Record   Record Record   Record Record
RED DIVISION W L GB W L WHITE DIVISION W L GB W L Blue Division W L GB W L
X Gr Pt North 6 0 14 4 L'anse Creuse 9 1 10 6 X - St Clair 8 0   14 3
Gr Pt South 4 2 2 8 7 Dakota 8 2 1 14 5 Anchor Bay 5 3 3 11 9
Eisenhower 1 5 5 10 8 L'anse Cr North 6 4 3 7 12 Utica 5 3 3 10 6
Romeo 1 5 5 6 13 Utica Ford 3 7 6 4 12 Mott/St Hts 2 6 6 4 12
Stevenson 3 7 6 3 12 Cousino 0 8 8 0 17
Port Huron United 1 9 8 2 12
REGULAR SEASON
Date March Results Date April Results Date May Results State Tournament
3/21 8 Walled Lake Western @ Lanse Cr North 11 4/10 0 Eisenhower @ Lake Orion 10 5/1 9 GR PT NORTH @ EISENHOWER 5 5/17 11 L'anse Creuse @ St Clair 14
3/22 19 L'anse Creuse @ Anchor Bay 4 6 Farmington @ Gr Pt North 17 11 L'ANSE CR NORTH @ PORT HURON 6 5/18 6 L'anse Cr North @ Dakota 8
7 Utica Ford @ Stoney Creek 17 11 Romeo @ Rochester 5 11 L'ANSE CREUSE @ STEVENSON 5 L Warren/Sterling @ Brother Rice W
3/23 14 Gr Pt North @ North Farmington 2 9 Lapeer @ Dakota 5 9 Utica Ford @ Avondale 8 L Utica Ford @ U of D Jesuit W
3 L'anse Cr North @ Romeo 8 4 L'anse Creuse @ St Clair 7 14 ANCHOR BAY @ COUSINO 6 3 Utica @ Romeo 9
3/24 1 Anchor Bay @ Oxford 16 11 L'ANSE CR NORTH @ UTICA FORD 5 2 UTICA @ ST CLAIR 7 5/19 2 Anchor Bay @ Eisenhower 14
11 Romeo @ Royal Oak 8 5 Stevenson @ Anchor Bay 6 5/2 13 St Clair @ Port Huron 3 1 Cousino @ Univ Liggett 15
3/26 11 Detroit U-D Jesuit @ Gr Pt North 12 1 Cousino @ Univ Liggett 19 5/3 3 EISENHOWER @ ROMEO 5 5/21 11 Birmingham @ Gr Pt South 5
6 Walled Lake Western @ Dakota 7 12 Utica @ Avondale 3 13 GR PT NORTH @ GR PT SOUTH 5 6 Stevenson @ Troy 16
13 Eisenhower @ Utica Ford 1 4/12 12 DAKOTA @ UTICA FORD 6 9 L'ANSE CREUSE @ DAKOTA 6 1 Port Huron @ Troy Athens 17
3 Anchor Bay @ Gr Pt North 15 14 L'ANSE CR NORTH @ PORT HURON 5 9 STEVENSON @ PORT HURON 12 District Semifinals
16 Rochester Adams @ L'anse Cr North 3 3 COUSINO @ ANCHOR BAY 15 1 MOTT/STERLING @ ANCHOR BAY 14 5/24 3 St Clair @ Gr Pt North 15
3/27 13 Utica @ Bishop Foley 4 4/13 3 STEVENSON @ L'ANSE CREUSE 14 13 UTICA @ COUSINO 2 4 Romeo @ Eisenhower 13
16 Haslett @ Romeo 5 20 Dakota @ Mott/Sterling Hts 1 5/4 4 Warren/Sterling @ Dakota 10 3 Dakota @ Troy Athens 14
3 Stevenson @ Eisenhower 8 4/14 2 Cousino vs Eisenhower 11 5/5 6 L'anse Creuse @ Eisenhower 13 5/29 6 Gr Pt Woods vs Gr Pt North 10
18 Royal Oak Shrine @ Cousino 2 17 Gr Pt North @ L'anse Cr North 0 8 Gr Pt North @ Lake Orion 9 5/30 6 Troy Athens @ Eisenhower 2
7 Avondale vs Warren Mott 5 7 Gr Pt South @ Univ Liggett 8 11 Rochester Adams @ Romeo 5 Division 2 State Quarterfinals
3/28 3 L'anse Cr North @ Oxford 5 5 Romeo @ Stoney Creek 6 5/7 6 PORT HURON @ L'ANSE CREUSE 16 6/1 10 Gr Pt North vs Tecumseh 9
5 Romeo @ L'anse Creuse 4 10 Anchor Bay @ Utica Ford 8 5/8 13 GR PT NORTH @ ROMEO 6 Division 2 State Semifinals
17 DAKOTA @ UTICA FORD 5 4/16 9 Notre Dame Prep @ Romeo 5 7 DAKOTA @ STEVENSON 1 6/6 3 Gr Pt North vs East Grand Rapids 16
5 Warren/Sterling @ West Bloomfield 4 6 Dakota @ Utica 4 10 L'ANSE CR @ L'ANSE CR NORTH 6
3/29 0 Anchor Bay @ Gr Pt South 16 4/17 6 UTICA FORD @ L'ANSE CR NORTH 7 2 ANCHOR BAY @ UTICA 6
10 Utica @ Stevenson 2 7 PORT HURON @ STEVENSON 8 15 ST CLAIR @ MOTT/STERLING 3
4 DAKOTA @ LANSE CREUSE 8 5/10 4 EISENHOWER @ GR PT NORTH 9
0 COUSINO @ UTICA 7 3 ROMEO @  GR PT SOUTH 13
4/18 8 Gr Pt South @ Detroit U-D Jesuit 9 9 L'ANSE CR NORTH @ DAKOTA 10
4/19 2 ROMEO @ EISENHOWER 7 9 UTICA FORD @ STEVENSON 10
10 GR PT SOUTH @ GR PT NORTH 11 3 COUSINO @ ST CLAIR 15
12 L'ANSE CR NORTH @ L'ANSE CR 8 10 UTICA @ MOTT/STERLING 4
3 STEVENSON @ DAKOTA 12 5/11 6 GR PT SOUTH @ EISENHOWER 5
10 UTICA FORD @ PORT HURON 8 9 ANCHOR BAY @ MOTT/STERLING 5
5 UTICA @ ANCHOR BAY 7 12 De La Salle @ Gr Pt North 11
3 MOTT/STERLING @ ST CLAIR 8 5/12 6 PORT HURON @ UTICA FORD 8
4/21 2 Anchor Bay @ Eisenhower 13 5 Romeo @ Univ Liggett 11
8 Port Huron @ St Clair 6 2 Avondale @ Utica 6
10 Gr Pt South @ Novi Tour 8 5/14 6 Univ Liggett @ Gr Pt North 14
3 L'anse Creuse @ Univ Liggett 15 6 L'anse Cr North @ Anchor Bay 11
1 Utica Ford @ Divine Child 18 6 Royal Oak Shrine @ Dakota 1
12 Bishop Foley @ Cousino 5 5/15 5 EISENHOWER @  GR PT SOUTH 15
4/24 3 ROMEO @ GR PT NORTH 12 13 DAKOTA @ PORT HURON 3
10 DAKOTA @ L'ANSE CR NORTH 6 16 L'ANSE CREUSE @ UTICA FORD 10
L'ANSE CREUSE @ PORT HURON PP 10 STEVENSON @ L'ANSE CR NORTH 7
16 ST CLAIR @ COUSINO 3 3 MOTT/STERLING @ COUSINO 2
0 MOTT/STERLING @ UTICA 6 11 ST CLAIR @ ANCHOR BAY 4
4/25 5 Gr Pt South @ Ann Arbor Pioneer 9 5/16 Plymouth Canton @ Gr Pt South
7 Port Huron @ Lapeer 11 Lake Orion @ Romeo
4/26 6 Eisenhower @ Detroit U-D Jesuit 13 5/17 Utica Ford @ Eisenhower
10 Bloomfield Hills @ Gr Pt North 6 5/19 Bishop Foley @ Utica
4 De La Salle @ Gr Pt South 15 5/22 Bay City Central @ St Clair
8 Troy @ Romeo 3
8 L'ANSE CR NORTH @ STEVENSON 5
6 PORT HURON @ DAKOTA 12
7 UTICA FORD @ L'ANSE CREUSE 14
2 ANCHOR BAY @ ST CLAIR 10
5 COUSINO @ MOTT/STERLING 6 3 ot's
4/28 12 Eisenhower @ L'anse Cr North 4
4 Gr Pt South @ Divine Child 6
2 STEVENSON @ UTICA FORD 4
3 Utica @ Royal Oak Shrine 14
8 Anchor Bay vs Linden-Fenton 2
10 Anchor Bay vs Swartz Creek 3
2 Anchor Bay vs Traverse City United 10
3 Cousino vs Saginaw Hertiage 5
4/30 8 GR PT SOUTH @ ROMEO 2